• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w wielkich skupiskach miejskich. Takie komunikaty są bardzo martwiące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo są zmuszeni potwierdzić, że taki problem nie może być upraszczany. Jeżeli każdy zastanowiłby się w jaki sposób może sam przyłożyć się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, to dylemat w dużej mierze zostałby rozpracowany. Co należałoby wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy czym ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to bez dyskusji nieekologiczny opał. Jakim paliwem można go podmienić? Myślałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet powstaje z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu wspaniale przydaje się do opalania w kominku lub świadomie dostosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się dodatkowych rejonów lasu, tylko wyzyskuje się obrzynki. W takiej sytuacji nie niszczymy środowiska! Taki opał odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest niebywale czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach online można kupić pellet i brykiet zrobiony z dowolnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał wykonany z odpadów drzewa dębowego.

Podsumowując przeanalizowane przypadki warto przypominać sobie o czystym powietrzu. Wówczas koniecznie przysposobimy paliwo do współczesnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.